Darbo rinka Rietavo savivaldybėje, kaip ir visoje Lietuvoje, yra kintanti. Darbuotojai laukiami tiek verslo sektoriuje, tiek biudžetinėse įstaigose. Auga specialistų poreikis švietimo sistemoje, gydymo įstaigose, aptarnavimo paslaugų srityse. Vienas iš strateginių Savivaldybės tikslų – didinti gyventojų užimtumą steigiant naujas darbo vietas ir mažinti nedarbą Savivaldybėje. Jeigu nėra galimybės dirbti Rietavo savivaldybėje, puikiai tai galite padaryti aplinkiniuose rajonuose, nes susisiekimo infrastruktūra yra labai patogi, miestus skiria nedideli atstumai. 

Work in Lithuania:  https://workinlithuania.com/

Užimtumo tarnyba: https://uzt.lt/

Grįžtantiems į Lietuvą: https://uzt.lt/griztantiems-i-lietuva/109

Rietavo savivaldybėje 2023 m. pradžioje buvo įregistruotos 169 įmonės (14 įmonių daugiau nei prieš metus), jose dirbo 1 261 darbuotojas. Rietavo savivaldybėje vyrauja labai mažos įmonės (85,21 proc.) ir mažos įmonės (13,02 proc.). Vidutinės ir stambios įmonės sudaro tik 1,77 proc., jose dirba 37,59 proc. visų Savivaldybės įmonėse dirbančių darbuotojų.

Darbo galimybių gali pasidairyti ir „Work in Lithuania“ puslapyje. Tai vieta, kur susitinka sėkmingai šalyje veikiančios užsienio bendrovės ir potencialūs darbuotojai, dalijamasi aktualiomis naujienomis, o nusprendusieji grįžti randa ne tik darbo pasiūlymų, bet ir naudingos praktinės informacijos sklandžiam persikėlimui į Lietuvą.

Kurk savo verslą

Rietavas – draugiška savivaldybė verslui. Todėl atsiranda vis daugiau smulkiojo verslo įmonių.

Rietavo savivaldybėje esančiose tiek didelėse įmonėse, tiek vidutiniame ir smulkiajame versle dirbančiųjų patirtis rodo, kad čia yra palanki terpė kurti verslą ir jį plėtoti. Savivaldybė įsikūrusi verslui ir susisiekimui strategiškai patogioje vietoje, kurią kerta didžiausia Lietuvos automagistralė A1 Kaunas–Klaipėda, rytuose ribojasi su Varnių regioniniu parku (Telšių rajonas), šiaurėje – su Žemaitijos nacionaliniu parku (Plungės rajonas), vakaruose 54 km atstumu nutolusi nuo Klaipėdos ir 74 km atstumu – nuo Palangos, kurioje yra oro uostas. Sutvarkyta kelių infrastruktūra. Visi šie veiksniai gerina sąlygas plėtoti verslą būtent Rietavo savivaldybėje. 

Savivaldybė remia smulkiuosius verslininkus

Rietavo savivaldybės tarybos sprendimu mokesčiai gali būti sumažinti arba taikomos lengvatos, gyventojų įsigyjamų verslo liudijimų dydžiai yra vieni iš mažiausių Lietuvoje.

Informacija pradedantiems versląRietavo turizmo ir verslo informacijos centras

Rietavo savivaldybė, skatindama verslą, darbo vietų kūrimąsi, yra patvirtinusi tvarkos aprašus, pagal kuriuos verslui suteikiamos mokesčių lengvatos, padengiamos steigimo išlaidos ir kt.

Kad verslą kurti būtų lengviau: verslo skatinimo priemonės

Nedidelė verslo liudijimų  kaina

 

Kompensuojamos darbo vietos steigimo išlaidos

Dalinai kompensuojamos vidutinės, mažos ir labai mažos įmonės darbo vietos steigimo išlaidos.

Išlaidų techninei įrangai kompensavimas

 

Steigimo išlaidų subsidijavimas

Rietavo savivaldybė subsidijuoja pradines steigimosi išlaidas mažoms ir labai mažoms verslo įmonėms.

Susidomėjai? Dėl verslo kūrimo pasikonsultuok su: